START arrow AKTUALNOŚCI arrow Teleinformatycy na Targach STOM-TOOL
Teleinformatycy na Targach STOM-TOOL PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2018.
Teleinformatycy na Targach STOM-TOOL
12 kwietnia br. uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, kształcący się w zawodzie technik teleinformatyk zwiedzili XI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL w Kielcach - „Przemysłowa Wiosna”.
Targi STOM-TOOL urosły do rangi dużej europejskiej imprezy branżowej w Europie Środkowo Wschodniej, poświęconej narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali - cenionej wśród wystawców w kraju jak i za granicą. Podczas STOM-TOOL 2018, uczniowie - teleinformatycy mogli zapoznać się z technologiami związanymi z wydrukiem 3D. Poznawali drukarki, skanery i specjalistyczne oprogramowanie 3D. Liczni producenci drukarek 3D oferowali najwyższej klasy urządzenia. Wydruk 3D stał się ważnym elementem konstruowania urządzeń, maszyn, prototypów i znajduje coraz więcej zastosowań praktycznych, szerzej wchodzi do przemysłu.
Dla uczniów Technikum, którzy w naszej Szkole realizują w ramach Programu „ Erasmus+” projekt „ Strategiczne partnerstwo dla rozwoju nowoczesnych technologii 3D” była to ważna okazja do poznania możliwości technologii, z którą zapoznają się w Szkole. Koordynatorem projektu jest Chorwacja, a współpracują szkoły – nauczyciele i uczniowie z Polski, Austrii, Litwy i Chorwacji. Uczniowie z tych szkół już odbywają i odbywać będą w kolejnych latach wizyty studyjne, uczestniczyć w ćwiczeniach tematycznych 3D, tworzyć treści studium przypadku w zakresie rozwoju i zastosowania nowoczesnej technologii w uczestniczących krajach.
Będą to zapewne wartościowe doświadczenia poznawcze w zakresie technik ITC, kultury odwiedzanych krajów o oraz ich systemów edukacyjnych.
/ZS2/
Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
Zmieniony ( 27.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.