START arrow AKTUALNOŚCI arrow 3D FOR VET - wyjazd na Litwę
3D FOR VET - wyjazd na Litwę PDF Drukuj Email
 Przykładowy obraz
„Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D”
W okresie od 22-04-2018 r. do 27-04-2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu zagranicznym w ramach programu Erasmus + , w kluczowym działaniu „Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk” na Litwie.  Projekt „Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D”  2017 – 1 HR01-KA202-035386 ma na celu poprawę pozycji uczniów na rynku pracy poprzez wykorzystanie technologii 3D, czyli drukowania przestrzennego,  procesu wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Możliwości wykorzystania drukarek przestrzennych zależą głównie od metody wytwarzania produktu, dostępnych materiałów oraz częściowo kubatury urządzenia. Za pomocą różnego rodzaju drukarek 3D można wytworzyć m.in. gotowe produkty z tworzywa sztucznego,   elementy różnych przedmiotów,  prototypy i inne produkty koncepcyjne,  formy do wykonania właściwych elementów lub prototypów;
 W trakcie pobytu młodzież kształcąca się w naszej Szkole w zawodzie technik teleinformatyk uczyła się programowania  3D przy użyciu oprogramowania typu  „open source”. Uczniowie pracowali w mieszanych grupach międzynarodowych  z kolegami z Chorwacji i Litwy. Podczas wyjazdu  nasi teleinformatycy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników z Centrum Innowacji Technologicznych w Wilnie. Była to niepowtarzalna okazja, aby naocznie przekonać się jakie zastosowanie może mieć druk 3D.
Poza czasem spędzonym na  szkoleniach , uczestnicy projektu mieli również bogaty program kulturowy, zwiedzili stolicę Litwy -  Wilno, z licznymi zabytkami tego miasta oraz  Zamek w Trokach. Zamek został wzniesiony w XIV–XV w. Troki były w tym okresie ważnym ośrodkiem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Począwszy od XVII w. zamek popadał w ruinę. Przed II wojną światową polscy historycy sztuki rozpoczęli zabezpieczanie obiektu, a w latach 1951–1961 zostały w nim podjęte prace rekonstrukcyjne, które nadały mu obecny kształt. Zamek jest dziś ważną atrakcją turystyczną Litwy. Uczestnicy projektu mieszkali w pięknie odrestaurowanym dworku w niewielkiej odległości od miasta Poniewież, w którym Henryk Sienkiewicz tworzył swoje największe dzieła.
Cały wyjazd był bezpłatny, finansowany ze środków Unii Europejskiej. Uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z poziomu merytorycznego tej mobilności oraz tak bogatego programu kulturowego. Kolejny wyjazd młodzieży przewidziany jest na kolejny rok szkolny.
 
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.