START arrow AKTUALNOŚCI arrow VI Edycja Konkursu Wiedzy Historycznej "Ziemia Miechowska w Walce o Niepodległość" pod Honorowym Pat
VI Edycja Konkursu Wiedzy Historycznej "Ziemia Miechowska w Walce o Niepodległość" pod Honorowym Pat PDF Drukuj Email
VI Edycja Konkursu Wiedzy Historycznej " Ziemia Miechowska w Wal-ce o Niepodległość" pod Honorowym Patronatem Starosty Miechowskiego

27 września 2018r. po raz szósty w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a w tym roku po raz pierwszy uczniowie klas ósmych szkół powiatu miechowskiego, spotkali się, aby wziąć udział w  konkursie wiedzy historycznej „Ziemia Miechowska w walce o Niepodległość” pod honorowym patronatem Starosty Miechowskiego, zorganizowanym w Roku Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Ważnym momentem  Konkursu było udekorowanie Sztandaru Szkoły medalem przyznanym przez Zarząd Główny Światowego Związku AK, w uznaniu za całokształt pracy patriotycznej wspólnoty  Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.  Sztandar Szkoły udekorowała w imieniu Wiceprzewodniczącego Zarządu  ŚZŻAK – Jerzego Żelaźkiewicza i  Starosty Miechowskiego – Mariana Gamrata - Sekretarz Powiatu - Maria Sztuk.
Zanim wyłoniono laureatów Konkursu, harcerze z 11. Drużyny Wędrowniczej im. Tadeusza Zawadzkiego, zaprezentowali występ artystyczny pełen głębokich treści patriotycznych i refleksyjnych pieśni,  wskazując na obowiązek młodego pokolenia Polaków pielęgnowania wszystkiego tego, z czego wyrastamy, a Ofiarę i pracę przeszłych pokoleń dla Niepodległości Polski włączyć  w teraźniejszość i w wielkie dzieło dążenia do przyszłości(…). Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości  była  okazją do uczczenia bohaterów wszystkich wojen obronnych i powstań, bo jak uczniowie podkreślali w części artystycznej, do własnego suwerennego państwa Polacy szli różnymi drogami. Są przecież takie wydarzenia w historii  Polski, o których nie można zapomnieć i wartości, które nie przemijają, nie zależą od miejsca i czasu.

W kategorii szkół podstawowych w VI edycji Konkursu laureatami zostali:
 I m. Klaudia Przeździk SP nr 1 w Kozłowie,
 II m. Jacek Musiał SP Nr 1 w Miechowie
 III m. Kinga Mszal–SP nr 2 w Miechowie.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się:
I m. Michał Piotrowski – ZDZ w Miechowie
II m. Julia Gajda -  Gimnazjum Omega w Miechowie
III m. Oliwia Dudek – SP Nr 2 Gimnazjum kl. III.
Ze szkół ponadgimnazjalnych najwyższe miejsca uzyskali:
I m. Oliwia Pachoł – ZS Nr 2 w Miechowie,
 II m. Bartosz Doniec – ZS Nr 1 w Miechowie
III m. Marcin Seweryn – LO w Miechowie.
Konkurs i program artystyczny przygotowały wraz z uczniami nauczycielki historii: Ewelina Konewecka – Smok, Iwona Zagórska i Agnieszka Sikora. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary dla Szkoły,  ufundowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz słodki upominek od pani Jadwigi Zięby - Naczelnika Poczty w Miechowie.
/ zs 2/

 
Przykładowy obraz
Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.