START arrow AKTUALNOŚCI arrow Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie PDF Drukuj Email

W dniu 02.10.2018 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie  z okazji Europejskiego  Dnia  Języków odbyły się niekonwencjonalne zajęcia językowe. Uczniowie wraz  z nauczycielami języków obcych przygotowali program w którym zaprezentowali swoje umiejętności komunikacyjne i   wokalne.
Wszyscy uczestnicy mieli okazje do wspólnego śpiewu w różnych językach oraz do obejrzenia przygotowanych przez uczniów humorystycznych scenek językowych. Chętni i odważni uczestnicy zajęć  mogli wypróbować swoich sił w angielskich i niemieckich łamańcach.
Młodzież miała także  możliwość wzięcia udziału w konkursach sprawdzających wiedzę o krajach europejskich oraz mogła uczestniczyć w konkursie plastycznym, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wypadł bardzo ciekawie. Zwycięscy otrzymali wspaniałe nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły, wydawnictwo Macmillan oraz nauczycieli.
Kolejnym interesującym punktem spotkania były prezentacje multimedialne. Był to wspaniały moment  do zapoznania się z najbardziej popularnymi zabytkami Wielkiej Brytanii oraz daniami kuchni brytyjskiej i włoskiej. Młodzież mogła również poznać niemieckie ciekawostki techniczno - motoryzacyjne  oraz zapoznać się ze sposobami pozyskiwania energii odnawialnej.
Miłym akcentem tego dnia był poczęstunek zorganizowany przez uczniów i nauczycieli. Była to okazja do próbowania typowych brytyjskich i włoskich specjałów, które zostały przygotowane przez uczniów.
Europejski Dzień Języków w naszej Szkole to dzień bardzo ciekawy , w którym uczniowie dowiadują się o różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz poszerzają swoją wiedzę na temat krajów europejskich.
 /zs 2/