START arrow AKTUALNOŚCI arrow Pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Krakowie
Pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Krakowie PDF Drukuj Email

W środę 3 października 2018r. z okazji 40-tej rocznicy wyboru Patrona naszej szkoły Jana Pawła II na Stolicę Piotrową nasi uczniowie wraz z opiekunami:
ks. A. Józefowskim oraz  paniami T. Cyrą i B. Knap  odwiedzili Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Wyjazd ten był jednym z działań w szkolnym programie " Praca wychowawcza z Patronem Szkoły". Pierwszym punktem pielgrzymki była Msza św. celebrowana przez naszego ks. katechetę Andrzeja Józefowskiego w Kościele Relikwii. Podczas niej modliliśmy się za uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły.
Po Eucharystii zwiedzaliśmy oratoria i kaplice, szczególny zachwyt wzbudziły w nas mozaiki o. M. Rupnika SJ. Na ścianach świątyni przedstawił on sceny z Pisma św., sceny związane z życiem Jana Pawła II oraz z historią naszego kraju. W Kościele Górnym widzieliśmy również zakrwawioną sutannę polskiego Papieża  po zamachu w 1981roku. Zwiedziliśmy też Muzeum Jana Pawła II z licznymi eksponatami związanymi z życiem i pontyfikatem Papieża Polaka.
W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie klas I Technikum, przygotowując się  do obchodów zbliżającego się Święta Patrona Szkoły. Uczniowie wrócili z niej bardzo zadowoleni. Dziękujemy Pani Dyrektor i innym osobom za współpracę
w przygotowaniu wyjazdu.
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.