START arrow AKTUALNOŚCI arrow Międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu 3D for VET w Poniewieżu
Międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu 3D for VET w Poniewieżu PDF Drukuj Email
W dniach 15,16 października 2018 roku  w Poniewieżu na Litwie odbyło się spotkanie koordynatorów projektu  Erasmus + Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D. Było to drugie z trzech spotkań osób zarządzających projektem w swoim kraju: Chorwacji, Austrii, Litwy i Polski. Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie reprezentowała Pani Wicedyrektor Monika Marzec i Pani Małgorzata Błachno.
Spotkanie prowadziła Pani Antonia Dusman chorwacki koordynator projektu. Przedstawiła ona  prezentację podsumowującą pierwszą część zrealizowanych w projekcie zadań, m.in.:  zakup drukarek 3D przez partnerów projektu  oraz osiągnięte cele międzynarodowego  spotkania młodzieży na Litwie, w kwietniu tego roku. Pozostali partnerzy projektu 3D FOR VET zaprezentowali swoje instytucje oraz przedstawili częściowe sprawozdania z realizacji dotychczasowych działań w projekcie.
Uczestnicy tego spotkania mieli możliwość zapoznania się z systemem edukacji na Litwie, oraz zobaczyć pracownie zajęć praktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Poniewieżu.
Wraz z podsumowaniem tego spotkania zostały wyznaczone  kolejne zadania do realizacji w przyszłym roku w projekcie. Będzie to  szkolenie młodzieży w zakresie programowania i obsługi drukarek 3D oraz tworzenie studium przypadku , które będzie wykorzystane w książce - końcowym rezultacie intelektualnym  projektu.
W grudniu 2018 roku nauczyciele przedmiotów teleinformatycznych  wyjadą do Villach w Austrii, gdzie na Carinthia University będą poszerzali swoje kompetencje w  zakresie programowania i wydruku 3D. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II , będą brali udział w merytorycznych szkoleniach w Szkole z zakresu  programowania obiektów, które następnie będą drukować w formule 3D, poznając jeden z najnowocześniejszych procesów technologicznych wytwarzania modeli różnych elementów.  W kwietniu 2019 r. wyjadą na 5 - dniowe międzynarodowe spotkanie w Puli , w Chorwacji.
Realizacja programu Erasmus + Strategiczne Partnerstwo dla Rozwoju Kompetencji w 3D przez nauczycieli i uczniów naszej Szkoły to udział w innowacyjnym procesie edukacyjnym, to szansa na nabywanie i doskonalenie przez uczniów także kompetencji kluczowych.
Monika Marzec
Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.