START arrow AKTUALNOŚCI arrow Specjalistyczne szkolenia uczniów Technikum
Specjalistyczne szkolenia uczniów Technikum PDF Drukuj Email
Specjalistyczne szkolenia uczniów Technikum w zakresie diagnostyki systemów elektronicznych sterujących maszynami rolniczymi i diagnostyki systemów wtryskowych diesla

W ramach projektu "Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych Powiatu Miechowskiego na bazie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2" w dniu 20 października 2018r. firma "Gładysek Bosch Service" przeprowadziła w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie kurs diagnostyki common rail dla 10 uczniów naszej Szkoły.
Celem szkolenia było  zapoznanie słuchaczy z zasadami diagnostyki systemów wtryskowych diesla Common Rail. Kurs został podzielony na kilka etapów, które obejmują tematy związane z pomiarami w systemach CR, a także dotyczące istoty testowania i naprawy wtryskiwaczy, będących bardzo ważną częścią składową układu paliwowego systemu wtryskowego diesla.
 Omówione i pokazane zostały  metody badania układów paliwowych CR  wraz z oceną wyników pomiarów , jak również niezbędne do tego narzędzia i urządzenia pomiarowe. Wyjaśniono uczniom zasady diagnostyki oscyloskopowej i multimetrycznej dotyczącej czujników oraz elementów wykonawczych systemu wtryskowego CR, takich jak  zawory elektromagnetyczne.  Poddano analizie zasady wyznaczania klasyfikacji wtryskiwaczy CR wraz z kodami IMA oraz proces ich implementacji do sterownika silnika wraz z komputerową diagnostyką systemów Common Rail. Przeprowadzono testy wtryskiwaczy na stanowisku pomiarowym oraz  adaptację klasyfikowanych wtryskiwaczy przy użyciu testera usterek KTS XXX. Kurs zakończył się uzyskaniem certyfikatów.

 Kolejnym specjalistycznym szkoleniem w ramach projektu "Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych Powiatu Miechowskiego na bazie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2" w dniu 27 października 2018r. był  kurs dla 19  uczniów  Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie z zakresu diagnostyki pojazdów i maszyn rolniczych D1A, którego wykonawcą była specjalistyczna firma TEXA Poland. Kurs zakończył się uzyskaniem certyfikatu z zakresu:  diagnostyki systemów elektronicznych i sterowania elektronicznego  maszynami rolniczymi. Uczestnicy kursu przeanalizowali też  ewolucje systemów diagnostyki oraz systemy New Holland serii T6000 , systemy  Same Iron 130-170 oraz  systemy John Deere.
Oprogramowanie i testery diagnostyczne  Texa w zakresie maszyn rolniczych stanowią alternatywę  dla serwisów autoryzowanych kombajnów i traktorów praktycznie wszystkich producentów, m.in.: New Holland,  John Deer,  Case, Caas, Deutz-Fahr, Fendt, Krone, Lamborghini, Maseey, Same, McCormick, Valtra, Renault, Ursus itp. w zakresie diagnostyki silnika, podnośników hydraulicznych, skrzyni biegów, klimatyzacji, komputera pokładowego, osi podnoszonych.
W ten oto sposób młodzież - uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, kształcący sie w zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zapoznali sie i doświadczyli na stanowiskach ćwiczeniowych zasad i tajników specjalistycznej  wiedzy i innowacyjnych metod diagnozowania systemów sterujących maszynami rolniczymi oraz systemu zasilania silników diesla. Wszystkie te działania zaprogramowane zostały przez Szkołę w realizowanym już drugi rok projekcie "Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych Powiatu Miechowskiego na bazie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2"
 
/zs2/
 
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.