START arrow AKTUALNOŚCI arrow Naukowe Warsztaty Weekendowe
Naukowe Warsztaty Weekendowe PDF Drukuj Email
Naukowe Warsztaty Weekendowe w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w obszarze:  żywność w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

W dniach od 28-30 września 2018 r. uczniowie trzeciej klasy Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie kształcący się w zawodzie - technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w Naukowych Warsztatach Weekendowych w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w obszarze :żywność.
 Uczniowie przez trzy dni uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez naukowców  Uniwersytetu Rolniczego na Wydziale  Technologii  Żywności w Krakowie.
Uczestnicy warsztatów swoją  przygodę rozpoczęli od udziału w  Małopolskiej Nocy Naukowców, w czasie której wzięli udział w zajęciach pt. „Barwa i zapach jedzenia w oczach chemika” oraz „Czego potrzebuje Robinson aby przetrwać  w Himalajach”.
Sobotnie warsztaty rozpoczęły się od  zapoznania  z pracą w profesjonalnym laboratorium mikrobiologicznym podczas   zajęć pt.” Ujawnianie niewidek”. Następnie uczniowie poznali  tajniki produkcji sushi w ramach zajęć pt.  „ Ręczna   produkcja  sushi”.
Jedną z atrakcji warsztatów było zwiedzanie  winnicy Garlicki Lamus, która znajduje w podkrakowskiej Garlicy Murowanej położonej na terenie Parku Krajobrazowego "Dolinki Krakowskie".
Kolejnego dnia  młodzież samodzielnie wykonywała oznaczenia chemiczne na popularnych przekąskach i napojach w ramach zajęć pt. „Co wiesz o swoich ulubionych  przekąskach i napojach?”.
Warsztaty zakończyły się wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w projekcie , a najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani  Joanna Jakubowska - nauczycielka przedmiotów zawodowych gastronomicznych.
 
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz


 
« poprzedni artykuł
© 2019 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.