START arrow AKTUALNOŚCI arrow Radosne święto i lekcja języka angielskiego
Radosne święto i lekcja języka angielskiego PDF Drukuj Email

W dniu 19.03.2019r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie uczestniczyli w lekcji otwartej i innych działaniach z okazji Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy „Każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”. W tym dniu uczniowie naszej Szkoły mogli ubrać się na zielono i po prostu dobrze się bawić. Jak podaje legenda Św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo   i opowiedział o Trójcy Świętej na przykładzie trójlistnej koniczyny. Kolejna legenda głosi, że  Św. Patryk wypędził z Irlandii węże. Takie ciekawe legendy i fakty poznali uczniowie, biorąc udział w otwartej lekcji języka angielskiego. Chcąc przybliżyć postać świętego Patryka oraz kulturę krajów anglojęzycznych, uczniowie z klas I tgr, I tt, II thp, II tps i III hr, przygotowali wiele atrakcji: występ taneczny, prezentacje multimedialne, występy wokalne oraz humorystyczne scenki i filmiki.W tym dniu dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy Szkoły otrzymali wycinanki zielonej koniczynki, udekorowano nimi też sale . Wszyscy mieli również okazję spróbować pysznych wypieków i przysmaków, które przygotowała młodzież z klasy I tgr, I tt i II thp. Podczas przerw uczniowie mogli przyłączyć się do parady,  której przewodził Święty Patryk , a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również konkursów. Jury wyłoniło zwycięzcę na najładniejszy plakat „ Postać świętego Patryka”. Pani Dyrektor Maria Paschek pogratulowała i wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy. Młodzież chętnie włączyła się w obchody tego radosnego irlandzkiego święta, przygotowując plakaty, ozdoby i inne dekoracje, które pięknie ozdobiły cała szkołę i wprowadziły wiosenny klimat. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku uczniowie równie chętnie wezmą udział i zaangażują się w obchody Dnia Świętego Patryka.
/ZS2/