START arrow AKTUALNOŚCI arrow Ojcowski Park Narodowy jesienią&&&..
Ojcowski Park Narodowy jesienią&&&.. PDF Drukuj Email
W dniu 4 października uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie,  mieli niepowtarzalną okazję na integrację w pięknej scenerii Ojcowskiego Parku Narodowego.
Uczniowie z klas I th, I tg, I tt, I tps i I csp wraz z wychowawcami p.p.: Martą Czaplą, Małgorzatą Idzik, Anną Zazulak, Anną Uchto-Ziebro i Adamem Dulewskim, zwiedzili Zamek w Pieskowej Skale wybudowany na wapiennej skale , który jest filią Zamku Królewskiego na Wawelu. Zabytek ten   zaliczany do czołówki zabytków polskiego Odrodzenia. Uczniowie uzyskali wiele historycznych informacji od przewodników oraz poznali liczne legendy o tej twierdzy.
Kolejnym etapem wycieczki była Dolina Prądnika, którą porasta buczyna karpacka – jesienią zachwycająca różnorodnością kolorów. Soczyste zielenie lata zastępują nasycone żółcie i czerwienie, które stwarzają niesamowity klimat tego miejsca.
Pani wicedyrektor Monika Marzec przeprowadziła lekcję geografii w terenie, pokazując różne formy krasu charakterystyczne dla Ojcowskiego Parku Narodowego t.j. Jaskinie Ciemną,  Maczugę Herkulesa, czy Bramę Krakowską.
 
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.