START arrow AKTUALNOŚCI arrow "Face to Face with the world"
"Face to Face with the world" PDF Drukuj Email

Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II przystąpił  na początku roku szkolnego 2019 do udziału w realizacji międzynarodowego projektu edukacyjno-humanitarnego "Face to Face with the world" pod honorowym patronatem rzecznika praw dziecka. Koordynatorami projektu są nauczyciele języka angielskiego : Małgorzata Błachno, Teresa Cyra, Agnieszka Nowak.
W międzynarodowym projekcie humanitarno - edukacyjnym uczestniczy 16 państw, w tym 42 instytucje zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży.
Uczniowie naszej Szkoły  z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do udziału w tym projekcie i wyrazili chęć  poznania  rówieśników ze szkoły sportowej  w Kenii.
Celem projektu jest kształtowanie wśród młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej oraz szlifowanie umiejętności płynnego posługiwania się językiem angielskim.
W dniu 7.X.2019 r. nasi uczniowie rozpoczęli edukacyjną przyjaźń ze szkołą sportową St. Mark High School w Kenii poprzez kontakt internetowy. Była to wspaniała okazja do wspólnej  rozmowy w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami i poznania się  na pierwszej lekcji online. Uczniowie przedstawiali się, mówili o swoim miejscu zamieszkania i zainteresowaniach.  
W dniu 18. X.2019 r. odbyła się kolejna lekcja online . Nasi uczniowie zaprezentowali sylwetkę Patrona naszej Szkoły - Papieża Jana Pawła II i zaśpiewali jego ulubioną pieśń,, Barkę”. Następnie przedstawili ciekawostki dotyczące Polski.
Przed nami kolejne lekcje online, które będą kontynuowane od stycznia,  ponieważ młodzież w Kenii zaczyna niebawem przerwę wakacyjną.
 
/ZS2/
 
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.