START arrow AKTUALNOŚCI arrow Mam zawód. Mam fantazję.
Mam zawód. Mam fantazję. PDF Drukuj Email
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie laureatami VII Konkursu  "Mam zawód. Mam fantazję."
W Muzeum Lotnictwa Polskiego podczas Gali Kształcenia Zawodowego uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w Konkursie. Nagrody  wręczali Edward Czesak, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, pani Halina Cimer  Małopolski Wicekurator Oświaty i Rafał Kosowski, radny SWM.
Konkurs "Mam zawód. Mam fantazję" po raz siódmy był okazją do promocji kształcenia zawodowego  w Małopolsce. Konkurs jest komponentem programu " Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II".
W Konkursie „Mam zawód. Mam fantazję” 2019/ 2020 uczniowie współzawodniczyli
w   ośmiu konkurencjach zawodowych, w których musieli wykonać określone , niełatwe, a wykonane z fantazją zadania zawodowe: "Rzeźba przestrzenna wykonana technikami spawalniczymi - Zagroda chłopska", "Atrakcje turystyczne Zakopanego i Podhala", "Fryzura na czerwony dywan", "Wariacje na temat monoporcji w kremie maślanym", "Mistrzostwa rolnictwa precyzyjnego", "Ścianka telewizyjna – systemy suchej zabudowy wnętrz", "Frutti di mare z Małopolskim akcentem", "Połączenie systemu alarmowego na bazie centrali alarmowej Versa 10".
"Celami konkursu są: wsparcie rozwoju kształcenia zawodowego w Małopolsce, sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów w poszczególnych zawodach, umożliwienie uczniom szkół branżowych i techników konfrontacji  umiejętności i wiedzy nabywanej w trakcie procesu kształcenia z potrzebami rynku pracy, poprzez poddanie się ocenie merytorycznej potencjalnych pracodawców, wspieranie rozwoju współpracy szkół branżowych i techników z przedsiębiorcami, budowanie pozytywnego wizerunku kształcenia zawodowego wśród mieszkańców Małopolski, promocja kształcenia zawodowego wśród mieszkańców Małopolski, wspieranie centrów kompetencji zawodowych w poszczególnych branżach, poprzez działania informacyjne skierowane do mieszkańców Małopolski, wspieranie rozwoju partnerstw branżowych".
Uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zostali laureatami aż w trzech branżach , wśród 122 uczestników i kilkunastu szkół kształcących zawodowo w Małopolsce.
Za zajęcie I miejsca w konkurencji I: Rzeźba przestrzenna wykonana technikami spawalniczymi „Zagroda chłopska” - Michał Książek , III miejsca  w konkurencji V: „Mistrzostwa rolnictwa precyzyjnego” - Tomasz Florek i   Adam Szot oraz III miejsca w konkurencji VIII: „Połączenie systemu alarmowego na bazie centrali alarmowej Versa 10” - Krzysztof Pietras i  Bartosz Zając otrzymali atrakcyjne nagrody.  Opiekunami uczniów w poszczególnych konkurencjach byli: Piotr Zemła, Adam Dulewski, Jarosław Szarek.
Głównym organizatorem konkursu był Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.  Konkurencje zawodowe miała charakter zespołowy lub indywidualny, a drużyna biorąca udział w konkursie znalazła się pod opieką nauczyciela/ opiekuna.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty.
 
Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.