START arrow PROGRAMY UE arrow 3D FOR VET arrow Pierwsze warsztaty szkoleniowe dla młodzieży ZS Nr 2
Pierwsze warsztaty szkoleniowe dla młodzieży ZS Nr 2 PDF Drukuj Email

Pierwsze warsztaty szkoleniowe dla uczniów  Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zostały przeprowadzone przez nauczycieli biorących udział w Projekcie Erasmus+ 3D FOR VET. Nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu dla partnerów projektu, które odbyło się w grudniu 2017r.
w Villach  - Austria na Uniwersytecie Karyntia.
Młodzież klas kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych i technik teleinformatyk została zapoznana z technologią druku i projektowania 3D, której dotyczy projekt Strategiczne Partnerstwo Dla Rozwoju Kompetencji w 3D realizowany w naszej Szkole.
Przedstawiono kierunki wytyczane do stosowania technologii 3D, mające na celu jak najbardziej trafne i potrzebne zastosowania tej technologii w różnych dziedzinach takich jak: modelowanie obiektów 3D, badania wytrzymałościowe, dopasowania w takich dziedzinach jak: technika, mechanika, medycyna, archeologia, symulacje, badanie materiałów i inne.
Nasza młodzież zapoznała się z technologią poprzez pierwsze projekty realizowane w programach projektowych 3D, które następnie zostały wydrukowane na drukarce 3D SIGNAL XXXL firmy ATMAT, zakupionej ze środków projektowych.