START arrow AKTUALNOŚCI arrow Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator
12.03.2020.

Dzień dobry

W związku z najnowszymi komunikatami Ministra Edukacji Narodowej i przygotowania szkół do organizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość proszę i zobowiązuję Kol. Kol wychowawców klas i nauczycieli do:

I.

1. zebrania adresów mailowych od uczniów klasy i wprowadzenie ich do dziennika elektronicznego Vulcan ( w razie potrzeby kontakt z p. Jarosławem Szarkiem),

2. upewnienia się, czy prowadzona przez wychowawcę klasa posiada grupę na portalu społecznościowym i jest możliwość komunikowania się wychowawcy z grupą ( proszę dołączyć do grupy, można założyć nową grupę klas i wychowawców do celów edukacji zdalnej),

3.rozeznania i wykorzystywania przez wszystkich nauczycieli najbardziej przydatnych kanałów komunikacji proponowanych przez Ministra Edukacji Narodowej do pracy zdalnej, a  wymienionych i opisanych w załączonym linku   i aktywnej komunikacji mailowej przez dziennik elektroniczny https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online,

II. Mając na uwadze bieżące ocenianie uczniów można wykorzystać w tej nadzwyczajnej sytuacji najbardziej właściwe sposoby opisane w Statucie Szkoły ( test, prezentacja, opracowanie tematu)
III. Materiały nadesłane przez nauczycieli i zamieszczone na stronie Szkoły ( www.zs2.miechow.pl traktujemy jako wstępny etap zdalnej komunikacji z uczniami od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.

IV. Informuje również, że sprzęt komputerowy ( laptopy) którymi posługujecie się Państwo na lekcjach w Szkole może być wykorzystywany w domu, do zdalnej komunikacji z uczniami.

Życzę wszystkim Kol. Kol. nauczycielom powodzenia w realizacji naszych nauczycielskich zadań w tym trudnym okresie, pogody ducha i zdrowia.

Maria Paschek

Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej, w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, ograniczone zostaje czasowo funkcjonowanie Szkoły:
1. Od. 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w Szkole.
2. Czas 12.03.2020 r. - 25.03.2020 r. nie jest czasem ferii szkolnych.
3. Nauczyciele i wychowawcy klas komunikują się z uczniami on-line, wskazując zagadnienia edukacyjne poprzez szkolną platformę Moodle, epodręczniki.pl  i inne dostępne platformy edukacyjne.
4. Informacje dotyczące koronawirusa  znajdują się m.in. na stronie gov.pl/koronawirus, a dostępny nr telefonu to: 800 190 590

Maria Paschek