START arrow AKTUALNOŚCI arrow 100 rocznica urodzin Patrona naszej Szkoły
100 rocznica urodzin Patrona naszej Szkoły PDF Drukuj Email
Już w najbliższy poniedziałek 18 maja będziemy obchodzić okrągłą, setną rocznicę urodzin Patrona naszej Szkoły, Jana Pawła II, wspaniałego wychowawcy i przyjaciela młodzieży. Jest to wyjątkowa data nie tylko dla naszej szkolnej społeczności, ale dla wszystkich Polaków. 18 maja 1920 roku, w kamienicy przy ulicy Kościelnej w Wadowicach przyszedł na świat jeden z najbardziej znaczących Polaków XX wieku, przyszły papieżi święty - Karol Wojtyła. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałą modlitwą i ufnym, osobistym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego życiowa misja. Jako papież dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Musimy jednak pamiętać, że Karol Wojtyła był nie tylko wielkim Papieżem, ale przede wszystkim mądrym i dobrym człowiekiem. Wielki to zaszczyt  i odpowiedzialność być uczniem Szkoły, która nosi imię tego wielkiego Polaka. Nasz Patron to dla nas przykład, by nie szczędzić sił, dając swój wkład w odkrywanie prawdy i budowanie dobra. Jego gorące nawoływanie do miłości na świecie, odwagi i ufności w sposób szczególny powinno być wyzwaniem dla każdego nas. Do nas kierował słowa: „Nie lękajcie się”, „Jesteście moją nadzieją”. Janie Pawle II, jako członkowie społeczności Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, postaramy się nie zawieść Twoich nadziei.

 
Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz
 
Poniżej zamieszczamy trzy prezentacje z życia Patrona Naszej Szkoły - Św. Jana Pawła II
 Kliknij w prezentację, aby otworzyć ją na swoim komputerze
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.